loading...

12 kwietnia / Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Praktykanci z Chin w Fundacji Szczecińska

Od dnia 8 lutego nasza Fundacja gości dwoje studentów z Chin. Przyjechali oni do Polski na zasadach projektu międzynarodowej organizacji AIESEC, która umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m. in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.Nasi praktykanci przebywają w Polsce na zasadach wolontariatu zagranicznego, którego głównym celem jest pomoc w znajdowaniu funduszy oraz promowaniu placówek i organizacji społecznych. Cici i Beck -bo tak mają na imię- odbywają praktyki dwumiesięczne, podczas których m. in. prowadzą zajęcia w szkołach opowiadając o kulturze Chin. Lekcje te odbywają się przede wszystkim w Szczecinie, ale także w innych miastach naszego województwa. Praktykanci mają możliwość poznawania naszej kultury nie tylko poprzez kontakt z dziećmi i młodzieżą w placówkach edukacyjnych, ale również poprzez kosztowanie polskich przysmaków czy odwiedzanie ciekawych miejsc w naszym regionie. Bardzo często mówią nam, że dobrze się tutaj czują i wszystko im się podoba.

Kilka miesięcy temu słyszałam, że Szczecin to ekscytujące miasto -mówi Cici. Wyobrażałam sobie wiele turystycznych atrakcji, widowiskowe budynki i pyszne jedzenie i gdy zobaczyłam Szczecin to wiedziałam, że jest dokładnie takim samym miastem jakie sobie wyobrażałam.

Szczecin to piękne miasto, pełne drzew i zielonej trawy, co sprawia, że czuję się tutaj wypoczęty i zrelaksowany. Fundacja to nasz drugi dom. Jest mała, ale przytulna. Możemy tu nie tylko pracować, ale też spotykać się na kawie, korzystać z internetu, a nawet wziąć prysznic! - zwierza się Beck.

Cieszymy się, że możemy gościć Cici i Beck'a w fundacji. Jest to ciekawe doświadczenie zarówno dla nas, jak i dla nich. Jako organizacja rozwijamy naszą działalność, odkrywamy wiele nowych możliwości i pomysłów. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni projekt, w którym bierzemy udział.